Czystek na boreliozę, grzybicę, choroby skóry

 

Ekstrakty z czystka hamują replikację wirusów – udowodnili naukowcy z Instytutu Friedricha Loefflera w Tybindze. Badania potwierdziły przynajmniej 2500-letnią wiedzę na temat tej rośliny. W starożytnej Grecji czystkiem leczono:

– przeziębienia oraz inne wirusowe schorzenia górnych dróg oddechowych

– zaburzenia miesiączkowania

– zaburzenia trawienia

– wrzody

– choroby reumatyczne
– cukrzycę
– stany zapalne skóry.

Dzięki analizom wykazano, że występujące w czystku diterpeny wykazują działanie cytostatyczne (unicestwiające) wobec wielu rodzajów komórek nowotworowych. Chorzy, chcący wspomagać leczenie czystkiem, powinni skonsultować ten pomysł z lekarzem onkologiem.

Istnieją relacje chorych, którzy zapewniają, że czystek łagodzi objawy boreliozy.

Roślina ma kilkudziesięciokrotnie większą skuteczność w leczeniu infekcji wirusowych niż Tamiflu – popularny lek przeciwwirusowy
Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła Tamiflu jako lek przy zakażaniu świńską grypą. Producent leku, szwajcarski koncern Roche, mógł dobrze zarobić, bo wiele państw kupiło go prewencyjnie.
Tamiflu nie jest tak skuteczny, ani tak bezpieczny jak twierdzi producent. Naukowcy z Cochrane Collaboration, a także z John Hopkins University School of Medicine w Baltimore udowadniają, że lek co prawda skraca czas choroby, ale nie chroni przed komplikacjami takimi jak bakteryjne zapalanie płuc. Pacjenci leczeni Tamiflu na świńską grypę przechodzili ją niemal tak samo jak leczeni placebo. Dużo bezpieczniejsze jest leczeniem czystkiem. Roślina ta zawiera polifenole o działaniu antyoksydacyjnym, oczyszcza organizm z wolnych rodników. Zawiera też helianteminę, kwas galusowy i elagowy. Stymuluje układ odpornościowy, działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo.
Dzięki tym właściwościom czystek silnie wzmacnia system immunologiczny.

Herbatkę z czystka trudno przedawkować, więc mogą ją pić dzieci od 3 miesiąca życia. Warto ją popijać nie tylko podczas choroby, ale i na co dzień. Herbatka z czystka może z powodzeniem zastąpić herbatę zieloną, tym bardziej że przewyższa ją walorami zdrowotnymi.

Czystek zaleca się także stosować zewnętrznie w przypadku takich schorzeń jak:
– egzema
– łuszczyca
– łupież
– trądzik
– zmiany grzybicze skóry i paznokci.

Napar z tej rośliny pomoże także w utrzymaniu higieny jamy ustnej. Stosuje się go jako płukankę po myciu zębów. Pomaga też w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Warto pamiętać, że efekty działania czystka jak w przypadku każdej kuracji ziołami, może być widoczny dopiero po najwcześniej miesiącu od rozpoczęcia stosowania.

Napar: Łyżkę ziela zalewamy wrzątkiem w szklance lub kubku i zostawiamy pod przykryciem na 10 minut. Następnie odcedzamy i pijemy co najmniej 2-3 razy dziennie. Napar można lekko posłodzić miodem.

Odwar: Stosuje się go przy chorobach przewlekłych, cięższych i zmianach skórnych. Około 10g surowca wsypujemy do 200-220 ml wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 5 minut, następnie odstawiamy na 20 minut i po przestudzeniu – odcedzamy. Odwar taki stosujemy zewnętrznie (okłady, płukanki, przemywanie) oraz wewnętrznie – 100ml 3-4 razy dziennie (stany zapalne, borelioza, nieżyt jelit i żołądka, schorzenia reumatoidalne).

Źródło: Fakty i Mity, nr 31, 1-7.08.2014

Kup herbatę z czystka 
w sklepie SunLife.com.pl

Niektóre produkty z naszej oferty:
 Czystek herbata w sklepie SunLife.com.pl
 

 

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *