Jogurt do picia jagodowy 350g Carrefour

Wiecie dlaczego jogurt do picia jagodowy Carrefour tak mi zasmakował? Oczywiście dlatego, że przypomina dzieciństwo, wakacje na wsi, kiedy w lipcu chodziliśmy na jagody, a potem mama, ciotki robiły jagodzianki, pierogi z jagodami. Aż mnie ssie w żołądku na samo wspomnienie. Drugi powód jest taki, że jogurt Z Carrefoura jest słodziutki, a cukier uzależnia. Buteleczka tego napoju zawiera aż 7 łyżeczek cukru. Czy gdyby było 5, to nie kupiłbym go znów? Carrefour, odwagi, proszę przetestować! I sprawdzić pod koniec tego roku, które miejsce zajmie Wasz jogurt w rankingu To Warto Jeść 2018.

Skład: mleko pasteryzowane, cukier, jagody 1,3%, skrobia modyfikowana kukurydziana, aromat, barwnik: antocyjany, kultury bakterii jogurtowych.

Jeśli przyroda oraz prawa nią rządzące dążą do prostoty i wszystko, co proste, można uznać, za prawdziwe, to jogurt do picia jagodowy Carrefour zmierza w tym kierunku. Oczywiście samo mleko jogurtu nie czyni, więc w tym przypadku zostało zagęszczone skrobią modyfikowaną kukurydzianą. Oczywiście 1,3% jagód w napoju nie da takiego smaku jak naturalny produkt domowy, dodano więc aromatów, ale kto ich dziś nie dodaje. Do groźnie brzmiących antocyjanów nie ma się co czepiać. To naturalnie występujące barwniki w owocach miękkich, np. czarnych porzeczkach.

Cena w 2018 r. – 2,19 zł w Carrefour.

Jogurt do picia jagodowy 350g Carrefour
Wartość odżywcza w 100g
Wartość energetyczna (kcal) 70
Tłuszcz (g) 1,8
w tym tłuszcze nasycone (g) 0,8
Węglowodany (g) 10,6
w tym cukry (g) 10,1
Białko (g) 2,8
Sól (g) 0,05
Błonnik (g) 0

 

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *