Jogurt pitny Stracciatella 330ml Milko

Od kilkunastu dni nad Polską panują letnie temperatury, mimo że dziś dopiero 4 maja 2018 r. Dwa tygodnie przed maturami zakwitły kasztany. Sezon grillowy dawno temu rozpoczęty. To po karkówce czas na deser i żywe kultury bakterii, czyli – jogurt Stracciatella Milko 330ml. Czy warto to jeść, a właściwie pić? Najnowszej edycji rankingu To Warto Jeść 2018 r., która ukaże się w listopadzie 2018 roku, to ten napój nie zawojuje.

Skład: wsad stracciatella (cukier, kawałki czekolady 0,6% w jogurcie, skrobia modyfikowana kukurydziana, aromat, substancje zagęszczające: pektyny, guma guar); cukier, stabilizator: pektyny; białka serwatkowe, żywe kultury bakterii jogurtowych.

Trudno traktować ten jogurt pitny w kategorii jogurtu naturalnego czy kefiru, poprawiających trawienie mięsa w stylu krajów arabskich, a bardziej należy uznać go za deser, ponieważ w opakowaniu 330ml ukrywa się aż 10 (!!!) łyżeczek cukru. Słodziutko, misie to lubią. I kalorycznie. Buteleczka tego napoju na deser dostarczy aż 300 kalorii.

Możecie się oszukać, jak nie przeczytacie etykiety.

Cena w 2018 r. – 2,79 zł za opakowanie w Tesco

 

Jogurt pitny Stracciatella 330ml Milko
Wartość odżywcza w 100ml
Wartość energetyczna (kcal) 92
Tłuszcz (g) 2,3
w tym tłuszcze nascycone (g) 1,4
Węglowodany (g) 15
w tym cukry (g) 15
Białko (g) 2,9
Sól (g) 0,1
Błonnik (g)
Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *