Witamina D3 – jedna z najważniejszych witamin dla zdrowego rozwoju twojego dziecka.

Witamina D3 jest niezbędna do tego aby twoje dziecko miało zdrowe i silne kości, oraz co istotne pomaga w jego ogólnym rozwoju, biorąc udział w szeregu przemianach biologicznych w jego organizmie.

Największy wpływ witamina D3 ma na układ kostny dziecka, ponieważ aktywnie działając w jelitach zwiększa ilość wchłanianego wapnia i fosforu do organizmu, a to właśnie te dwa minerały stanowią podstawowy budulec kości, zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych.

W okresie rozwoju, gdy nasza pociecha rośnie, zaburzone wchłanianie, oraz zmniejszona ilość tych pierwiastków w organizmie może doprowadzić do krzywicy u dzieci. W przeszłości aby wyeliminować u dzieci chroniczny jej niedobór, który powodował szereg problemów zdrowotnych, witamina D3 była uzupełniania w organizmie przez tran, który posiadał duże jej ilości.

Aktualne Badania wykazują iż u ponad 40% dzieci w wieku 1,5 – 18 lat oraz u 20% noworodków i niemowląt występuje niedobór witaminy D*, dlatego też aby w pełni zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, każdy odpowiedzialny rodzic powinien sprawić aby witamina D3 była dostarczana w właściwej ilości, dla organizmu jego dziecka.

Dodatkową korzyścią z spożywania witaminy D jest również właściwy poziom wapnia w organizmie który korzystanie działa na system nerwowy, wzmacnia skórę, łagodzi stany zapalne. Reguluje wydzielanie insuliny, a tym samym wpływa na odpowiedni poziom cukru we krwi, stymuluje szpik kostny do produkcji komórek obronnych.

Chcąc zadbać o zdrowie naszego dziecka, od jego pierwszych kroków warto wspomóc jego organizm suplementami specjalnie do tego stworzonymi. Idealnym rozwiązaniem w przypadku witamin dla dzieci jest Juvit D3, który został stworzony dla dzieci i niemowląt.

Juvit D3 Baby pozwala na precyzyjne dawkowanie witaminy D, bez obaw iż dziecko przez przypadek połknie tabletkę czy kapsułkę, ponieważ witamina D3 jest podawana w kroplach za pomocą specjalnego aplikatora.

Chcąc rozpocząć suplementację witaminy D3 dla swojego dziecka, unikaj środków które posiadają syntetyczną witaminę D3 w składzie. Witamina D3 z takiego źródło jest gorzej przyswajalna przez organizm, ciężko prawidłowo określić jej właściwą dawkę, a to może w prosty sposób skutkować jej przedawkowaniem.

Juvit D3, dostarcza organizmowi twojego dziecka naturalną witaminę D3. Witamina ta jest pozyskiwana z przyrody, dzięki czemu jest łatwo przyswajalna przez organizm, a więc nie ma potrzeby stosowania wysokiej dawki. W dodatku jej skład zawiera również inne korzystne substancje (enzymy, antyoksydanty, flawonoidy), które mają korzystny wpływ na wchłanianie witaminy D3 i jej działanie.

Zalecana dawka Juvit D3 zależy od wieku naszego dziecka. Dla dzieci w wieku do 6 miesięcy powinno to być 10 MCG, dla dzieci od 6 miesięcy do 1 roku około 10-15 MCG, oraz w dla dzieci powyżej jednego roku od 15 do 25 MCG.

* M.Wojcik, P.Płudowski E.Rawus, F. Prach , Stężenie 25(OH)D u noworodków, niemowląt, dzieci i nastolatków – przegląd danych konsultacyjnej poradni pediatrycznej trzech dekad. Standardy Medyczne Pediatria nr 5 (wrzesień – październik 2015) s.870-880

 

Materiał sponsorowany: Juvit

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *