Ranking kaw ziarnistych, aktualizacja: 23.03.2019

27 lipca 2015 roku zaczęliśmy publikować ranking kaw ziarnistych. Będzie on wybitnie miarodajny, gdy znajdzie się w nim 10 rodzajów kaw. A że od czegoś trzeba zacząć to startujemy:

 

1. Kawa ziarnista Douwe Egberts Aroma Rood Bonen

2. Kawa ziarnista arabica Kuba Serano

 

Spośród kubańskich kaw najbardziej znana na światowym rynku jest kawa arabica Serano. Odznacza się dobrym nieco słodkawym smakiem, wyraźnym aromatem. Nadaje się do mocnego parzenia w stylu włoskim lub francuskim.

3. Kawa ziarnista Etiopia Dijmah SunLife

 
Etiopia jest krajem – matką gatunku Coffea arabica. To stąd miała się rozprzestrzenić uprawa drzewa kawowego. Niektórzy sugerują, że nazwa kawa pochodzi od nazwy etiopskiego miasta Kaffa. Do XIX stulecia w Etiopii zbierano kawę z dziko rosnących drzew.

 

Dijmah to odmiana kawy arabika pochodząca właśnie z dziko rosnących drzew.

 

4. Kawa ziarnista Lavazza Qualita Rossa

To była niecodzienna sytuacja, że przez długi czas pierwsze miejsce w naszym rankingu okupowała kawa Le Grand Esspresso, marka Biedronki. Teraz została zdetronizowana przez uznaną na rynku – Lavazza Qualita Rossa. Chcemy wierzyć, że zmiana lidera nastąpiła nie tylko dlatego, że przemówiło do nas rozpoznawalne logo, ale smak i aromat. Kawa jest wyrażna, ale nie ostra; pozbawiona częstej w mieszankach kwasowości. Jest mieszanką kaw: 60 procent robusty, 40 arabiki.
Kawa jest wypalana i pakowana w Turynie.
Intensywność: 4/5
Cielistość: 4/5
Intensywność: 5/5
Stopień palenia: średni
Kawa przeznaczona do kafeterek, ekspresów ciśnieniowych i przelewowych, zaparzaczy tłokowych.

5. Kawa ziarnista Le Grand Esspresso

Wyselekcjonowane, jak zapewnia Biedronka, ziarna kawy Arabica pochodzące z Ameryki Południowej, Oceanii oraz Afryki. Delikatny proces palenia, wedle informacji na etykiecie, sprawia, że kawa jest łagodna w smaku, bogata w aromaty. To jest prawda.

 

6. Kawa ziarnista Astra Pro Comfort

Mieszanka 100% arabiki z Ameryki Łacińskiej. Posiada intensywny przyjemny smak gorzkiej czekolady i miodu/ Kawa z mocnym charakterem i ługim posmakiem. Kup kawę Astra Pro Comfort w sklepie SunLife.
 

7. Kawa ziarnista Tchibo Espresso Sicilia Style

Kawa ziarnista Espresso Sicilia Style

Kupiliśmy tę kawę w Makro z nadzieją na wyjątkowe doznania smakowe. Zaparzyliśmy w kafeterce. Doznania nie nadeszły. Kawa zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu, bo chwilowo, tylko chwilowo, innych kaw brak. Tchibo zachwala na opakowaniu, że ta kawa charakteryzuje się nutką południowych Włoch. Wyjątkowo cicho brzmi ta nutka.

8. Kawa ziarnista Tchibo Espresso Sicilia Style

100% arabica z najlepszych plantacji Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Dzięki starannie wyselekcjonowanym ziarnom posiada harmonijny i delikatny smak. ŁAGODNA – Kawa ASTRA produkowana jest w oparciu o specjalną technologię usuwania z ziaren kawy substancji odpowiedzialnych z tzw. ”drażniące działanie”. Jednocześnie kawa zachowuje wyjątkowe walory smakowe i pełną zawartość kofeiny. PRZEBADANA KLINICZNIE – Kawa ASTRA została przebadana przez Instytut Chorób Wewnętrznych Kliniki Gastroenterologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Kup kawę Astra Łagoda w sklepie SunLife.
 
 

 

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *