Lody z cukierkami M&M’S orzechowymi w polewie kakaowej 62g [CZY TO WARTO JEŚĆ?]

O lodach M&M’S da się powiedzieć trzy rzeczy:

  • ilość cukru tylko trochę pozytywnie zaskakuje, o ile w ogóle może zaskakiwać, bo bez trudu wskażemy lody zawierające więcej niż 21g na 100ml produktu jak z patyczka M&M’S
  • smakują bardzo dobrze; i..
  • cena mrozi – w przeliczeniu na 1 kg  wynosi 96,91 zł (5,99 zł za sztukę 62g). Wszystko dlatego, ze lody M&M’S w stosunku do wagi są po prostu za drogie.  62 g to bardzo duża gałka loda w kawiarni lub rzemieślniczej lodziarni Niestety, w związku z tak zwaną epidemią koronawirusa na desery do kawiarni i lodziarni nie chodzimy, więc producenci gotowych wyrobów korzystają i.. zyskują.

Patyczek M&M’S nie zawojuje naszego rankingu To Warto Jeść 2020 r., ponieważ jest to żywność głęboko przetworzona,  o czym przekonuje skład, który podajemy poniżej.  Nie ma żadnego znaczenia dla profilaktyki zdrowia. Jedna porcja zawiera około czterech łyżeczek cukru.

Lody z cukierkami M&M’S orzechowymi w polewie kakaowej 62g: mleko odtłuszczone, cukier, śmietanka z mleka, woda, syrop glukozowy, orzeszki ziemne, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, tłuszcz kokosowy, słodzone odtłuszczone mleko skondensowane, tłuszcz palmowy, odtłuszczone mleko w proszku, laktoza, serwatka w proszku (z mleka), pełne mleko w proszku, emulgatory (lecytyna sojowa, E471, E477), stabilizatory (E410, E412, E414), skrobia, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, sól,  masło shea, dekstryny, barwniki (E100, koszenila, E133, E160a, E160e, E170), substancja glazurująca (wosk carnauba), olej z nasion palmowych, aromaty, naturalny ekstrakt z wanilii.  Może zawierać: migdał, orzech laskowy.

 

Lody z cukierkami M&M’S orzechowymi w polewie kakaowej 62g według Rankingu To Warto Jeść w maju 2020 roku zajmują ostatnie miejsce.

Lody z cukierkami M&M’S orzechowymi w polewie kakaowej 62g
Wartość odżywcza w 100ml
Wartość energetyczna (kcal) 250
Tłuszcz (g) 14
w tym tłuszcze nasycone (g) 8,1
Węglowodany (g) 25
w tym cukry (g) 21
Białko (g) 3,1
Sól (g) 0,13
Błonnik (g) b.d.

 

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *