Grzybica pochwy, zapalenie pochwy – ziołowe sposoby

Grzybica pochwy, stan zapalny pochwy
Stan zapalny pochwy jest zazwyczaj pochodzenia bakteryjnego, grzybicznego lub rzęsistkowego. Czynnikami, które wywołują stan zapalny, są niehigieniczny tryb życia, miesiączka, cukrzyca, ciała obce w pochwie.
Objawami są upławy, świąd, pieczenie, dyskomfort w pożyciu płciowym. Zapaleniu pochwy często towarzyszy stan zapalny sromu, a wygląd upławów może sugerować rodzaj zakażenia. Upławy pieniste, zielonkawe przemawiają za rzęsistkowicą, a białe serowate – za grzybicą.
W leczeniu stosuje się odpowiednie leki, natomiast zioła spełniają doskonałą funkcję pomocniczą.
Odwar z kory dębowej: 1 łyżkę rozdrobnionej kory dębowej zalać 1 szklanką wody i gotować 5 minut. Odstawić na 15 minut i przecedzić. Odwar rozcieńczyć wodą o temperaturze 37ºC w stosunku 1:1. Irygacje należy wykonywać 2-3 razy dziennie.
Przepis na odwar z kwiatów jasnoty białej stosowany do irygacji: 2 łyżki kwiatów zalać 1 i jedną drugą szklanki letniej wody. Ogrzewać do wrzenia i gotować łagodnie pod przykryciem 3-5 minut. Odstawić na 15 minut i przecedzić. Stosować do irygacji 2-3 razy dziennie, szczególnie w zapaleniu pochwy, a także grzybicy pochwy.

Działanie przeciwzapalne, ściągające, przeciwbakteryjne ma mieszanka:
Po 30 gramów liścia orzecha włoskiego, kwiatu malwy czarnej, liść melisy, koszyczek rumianku, 50 gramów kłączy pięciornika.
Przygotowanie: 1 łyżkę ziół na 2-3 szklanki wody, zagotować do wrzenia i odstawić na parze pod przykryciem na 10 minut. Przecedzić. Stosować do tamponowania 2-3 razy dziennie.


Kup w Sklepie Wiązowna żel do higieny intymnej z propolisem
Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *