Ranking herbat zielonych liściastych [AKTUALIZACJA 9 czerwca 2021 r.]

Herbata zielona jest drugim po wodzie najpopularniejszym napojem świata. Swą sławę zawdzięcza wyjątkowym walorom smakowym jak choćby pachnąca owocowymi sadami Biluochun, ale przede wszystkim znanym właściwościom zdrowotnym. Związki polifenolowe stanowią około 30-40 suchej masy zielonej herbaty. Mają zdolność wymiatania wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie nowotworów. W badaniach stwierdzono zależność między piciem herbaty zielonej a niskim ryzykiem rozwoju nowotworów żołądka, trzustki oraz jelita grubego.
Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże wybrać herbatę zarówno smaczną, jak i o mocnym działaniu antyoksydacyjnym.

 

1. Herbata zielona japońska Sencha

 

 

Japońska zielona herbata Sencha jest najpopularniejszą herbatą Kraju Kwitnącej Wiśni. Posiada ona wyjątkowy, warzywny, cierpki smak określanych przez niektórych “umami”.

 

Niezwykle słodka w aromacie po wrzuceniu liści do gorącego czajniczka. Napar ma zieloną, seledynową barwę. Pierwsze parzenie delikatne, przeważają smaki zielonych warzyw i orzechów. Drugie parzenie wyraziste, herbata osiąga swoją pełnię, dochodzą akcenty trawiaste. Trzecie parzenie wyciąga do końca to co skryte było w liściach, pojawia się delikatna cierpkość na środku i bakach języka, przeważają akcenty trawiaste. Kup herbatę zieloną sencha japońską w sklepie SunLife!
 

2. Herbata zielona Biluochun

To rzadko spotykana herbata, której krzewy rosną pośród brzoskwiń, śliw i moreli, więc młode liście herbaty wchłaniają zapach z kwiatów drzew owocowych. Zbiera się tylko pączki z jednym listkiem. Liście i pączki są ręcznie zwijane w maleńkie spirale pokryte delikatnym srebrnym puszkiem. Żółtozielony napar ma niepowtarzalny świeży zapach i słodkawy smak. Spróbuj koniecznie herbatę zieloną Biluochun! 

3. Herbata zielona Lung Ching

 

 

 

Herbata zielona Longjing (Lung Ching) to jedna z najstarszych chińskich herbat, znana w Państwie Środka od ponad 1700 lat. Odznacza się łagodnym, kwiatowym  aromatem. Kup herbatę Lung Ching w sklepie SunLife.com.pl

 

4. Herbata zielona Bancha

 

Łagodna, w smaku tylko łagodnie cierpka, bez charakterystycznej dla herbaty zielonej goryczy. Do codziennego popijania. Zawiera mniej kofeiny i taniny, dając słabszy napar. Doskonała dla dzieci i chorych. Kup herbatę zieloną bancha w sklepie SunLife.com.pl

 

5. Herbata zielona China Spring Green

Herbata zielona China Spirng Green ranking herbat zielonych liściastych

Zielona herbata z prowincji Fujian o lekko skręconych liściach. Nazwa nawiązuje to wiosennego terminu zbioru. Charakteryzuje się świeżym, kwiatowym, lekko słodkim smakiem.

Zaparzać 2 gramy herbaty w 200ml wody o temperaturze 75°C.

 

6. Herbata zielona Sencha

 

Kiedy spróbowaliśmy herbaty zielonej Sencha, przyszedł nam na myśl smak umami, który w 2000 roku został oficjalnie uznany jako piąty smak po słodkim, gorzkim, kwaśnym i słonym. Profesor Kikune Ikeda z Uniwersytetu Tokijskiego odkrył ten smak w japońskim bulionie dashi gotowanym na suszonych wodorostach kombu. Uczony naukowo potwierdził smak, który ludzkość zna od tysięcy lat.

Podobnie smakuje sencha. Ma wyczuwalną goryczkę herbaty zielonej, złamaną lekką słodkością i delikatnym zapachem bulionu rybnego. Umami, czyli pyszne. Kup herbatę zieloną sencha w naszym sklepie.

  

7. Herbata zielona Silver Moon

Herbata zielona Silver Moon z serii wielu badanych herbat zielonych, czerwonych, rooibos wykazuje najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne o najwyższej zawartości polifenoli sięgającej 24 procent – podaje książka popularnonaukowa “Flirt herbaty z medycyną”. Kup herbatę teraz w naszym sklepie!

Udostępnij →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *