Ranking herbat czarnych liściastych Najlepsza herbata [AKTUALIZACJA 3 maja 2022 r.]

My tu, w SunLife.com.pl, lubimy różne trunki. Rano, w ciągu dnia i wieczorem najbardziej podchodzi nam herbata czarna liściasta. Nie zawsze możemy rozkoszować się ulubionymi gatunkami czy mieszankami, ale to nie przeszkadza w ułożeniu autorskiego rankingu herbat czarnych liściastych jednorodnych oraz mieszanek herbat czarnych.

1. Herbata czarna ekskluzywna Assam Meleng FTGFOP1 pierwszy zbiór 2020

Herbata czarna ekskluzywna Assam Meleng FTGFOP1 pierwszy zbiór 2020

Szukajcie, a znajdziecie – głosi pismo. I tak było w tym przypadku. Długo szukaliśmy herbaty, która zdetronizowałaby w rankingu najlepszych herbat liściastych najpierw herbaty czarne darjeeling, a potem marki Chelton. Wreszcie się pojawiła: świeża, pachnąca miodem i orzechami, mocna, pobudzająca herbata czarna ekskluzywna Assam Meleng FTGFOP1, pierwszy zbiór z 2020 roku.

Herbata trafiła do Europy drogą lotniczą.

Liście są regularnie zwinięte brązowo- czarne liście, z dużą ilością złotych końcówek (golden tips).

Ogród Asseng Meleng jest jednym z najstarszych w Indiach, jego początki sięgają 1852 roku. Krzewy herbaciane rosną wzdłuż obu brzegów rzeki Meleng, od której pochodzi nazwa ogrodu.

Napar daje upajający aromat miodu wielokwiatowego. W smaku wyczuwalne są nuty młodego orzecha włoskiego i karmelu.

Kolor naparu: głęboki, brązowo-pomarańczowy.

Sposób parzenia: 12g (około 6 płaskich łyżeczek) na 1000 ml gorącej wody o temperaturze 90°C przez 2 minuty.


 

2. Herbata czarna cejlońska Essence of Ceylon 1kg SunLife

Wyborna mieszanka wysokogatunkowych i (wysoko)górskich herbat z Cejlonu, Sri Lanka. W jej skład wchodzą herbaty czarne z regionu Dimbula Uduwela, Nuwara Eliya, Ruhuna.

Dimbula Uduwela to region położony na zachodniej wyżynie Sri Lanki, na wysokości 1400 m n.p.m. Obszar ten znajduje się w strefie deszczy monsunowych, co ma duży wpływ na jakość herbaty.

Nuwara Eliya znajduje się na wysokości około 2100 m n.p.m., u stóp najwyższej góry w kraju – Mount Pedro. Chłodny i wilgotny klimat cejlońskich gór rodzi delikatną herbatę o bogatym bukiecie, który zawdzięcza aromatycznym drzewom cyprysowym.

Wchodząca w skład mieszanki Essence of Ceylon Ruhuna uprawiana jest najniższej części regionu Ruhuna położonego na południu Sri Lanki.


 

3. Herbata czarna Darjeeling FTGFOP1 

 
 

Nie jest w stanie nam się znudzić, może dlatego, że rzadko pijemy. A pijemy z cukrem lub bez cukru. Smak herbaty jest bardzo świeży, orzeźwiający, perlisty, cierpki, o zapachu konwalii. Ostatnio podarowaliśmy tę herbatę znajomej. Nastąpiło gotowanie wody, parzenie; nuda, nic się nie dzieje, jak na pokładzie statku z “Rejsu:, a nagle olśnienie, flow: – Pyszna jest ta herbata.

Sposób parzenia: rozgrzać imbryk, wsypać do niego po 1 łyżeczce herbaty na każdą filiżankę oraz jedną dodatkowo łyżeczkę na imbryk. Zalać świeżo zagotowaną wrzącą wodą, parzyć 3-5 minut, wymieszać, rozlać do filiżanek.

Kup herbatę Darjeeling FTGFOP1


 

4. Herbata czarna Assam SFTGFOP1 Harmutty Special 1kg SunLife

 

Plantacja Assam Harmutty Estate, położona jest w dolinie rzeki Brahmaputra w północno-wschodniej części Indii. Stąd też pochodzi wysoko ceniona przez koneserów czarna, klasyczna herbata z dużą ilością złotych tipsów. Napar jest słodkawy, posiada bogaty aromat i gładki smak.

 

5. Herbata czarna liściasta Królewska 300g Chelton

 
Herbata czarna liściasta 300g, pakowana w ozdobną puszkę.Najlespze liście herbaciane z plantacji prowincji Ruhuna znajdującej się w części południowej wyspy Cejlon. Herbata odznacza się delikatnym smakiem i aromatem. Możesz ją kupić w naszym sklepie.


 

6. Herbata liściasta cejlońska Hedley’s 100g

Będziemy schematyczni. Już widzimy, jak krzewy herbaciane gęsto porastające stoki cejlońskich wzgórz kąpią się w słońcu. Kobiety z plecionymi koszami na plecach zbierają herbaciane listki. Te z herbacianego ogrodu wędrują do suszarni… Przerysowane? Może. Ale herbata czarna liściasta Hedley’ s zasługuje naodrobinę bajkowej opowieści. Susz po otwarciu pachnie miodem i kwiatami, smakuje wybornie. Palce lizać. Można prosić o dolewkę?

 

7. Herbata czarna Wschodniofryzyjska, mieszanka herbat

 

 

Gdy tylko jesteśmy w jakiejś herbaciarni, sięgamy albo po herbatę Darjeeling, albo po Wschodniofryzyjską, czasem testujemy jakąś nowość.
Wschodniofryzyjska to jedna z najstarszych mieszanek herbacianych; jej składniki to herbaty pochodzące z Asam (80 proc.) i Sumatry, Jawy lub Cejlonu (20 proc). Bardzo popularna w Holandii. Zawarte w nie liście pochodzą z różnych zbiorów, zawsze są w niej listki z tipsami z pierwszych zbiorów.
Herbata daje  czerwonobrązowy napar ze słodkawym posmakiem. Herbata dobra jakościowo i bardzo wydajna. Ślinka nam leci, gdy o niej piszemy. Czy godzina 20.04 to nie za późno na tę herbatę? Nigdy nie jest za późno na coś dobrego.

Kup mieszankę Wschodniofryzyjską

 

8. Herbata czarna Rosyjska Karawana, mieszanka herbat

 
Mieszanka powstała z herbat chińskich sprowadzanych do Rosji przez karawany. Podczas drogi liście przesiąkały dymem palonych wieczorami ognisk. Współczesną mieszankę rosyjską tworzą herbata chińska, indyjska Darjeeling oraz cejlońska lub Assam. Do tak przygotowanej kompozycji dodaje się wędzoną Lapsang, herbatę dymioną.
 

Kup mieszankę Rosyjska Karawana

9. Herbata czarna liściasta Golden Monkey

 

 

Herbata czarna liściasta Golden Monkey pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. W smaku słodkawa, o miodowo-kwiatowym aromacie. Najlepiej, przynajmniej nam, smakuje popołudniami i wieczorami. Jako five’o’clock. A nawet później.
 
Kup herbatę czarną Golden Monkey

10. Herbata czarna liściasta Lpton Yellow Label, 100g

 

Jest ludowa zagadka. Dlaczego tanie wino jest dobre? Bo jest dobre i tanie. To samo można odnieść do herbaty Lipton Yeloow Label. Kupiliśmy ją za 3,77 zł, czyli 37,70 zł za kilogram. Sporo jak na popularną i powszechną, Niedrogo, jak na herbatę wysokiej jakości, o czym producent, koncern

Unilever zapewnia na opakowaniu, że zbierana z młodych listków. Jak na młode listki, brakuje złocistych tipsów kwiatowych charakterystycznych dla młodych herbat, co ma zapewniać najwyższą jakość. Trudno też scharakteryzować sam smak. Ni to herbata chińska, ni indyjska, ni afrykańska. Może mieszanka herbat z różnych regionów? W każdym razie herbata nie ujęła nas niczym.

Posłodzona znacznie zyskuje i smakuje. Ale jak mówią Niemcy, nie ma takiej potrawy, która nie smakowałaby posłodzona.
Na osłodę nr 2: Herbata Lipton Yellow Label Tea jest zdrowa.
Udostępnij →

6 Comments on “Ranking herbat czarnych liściastych Najlepsza herbata [AKTUALIZACJA 3 maja 2022 r.]”

  1. Pytam się gdzie kupione są te cherbaty?
    Jak w Biedronce lub w innym markecie to można je od razu do kosza wyrzucić,n ie da się tego pić ,zwykłe zmiotki.
    Tak wogóle to w Polsce ciężko teraz kupić dobrą cherbatę.

  2. Od kiedy posmakowalam prawdziwe herbaty to na herbate “LIPTON” nie moge nawet patrzec nie mowiac o wypiciu tych zmiotek.
    Opis tych w/w herbat jest bardzo ciekawy i interesujacy. Szkoda, ze tak krotko i malo jest tych opisow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *